سررسید


SCROLL DOWN
 

با عضویت در کانال تلگرام ایده گرافیک از تخفیف ها و خدمات ویژه بهرمند شوید.


عضویت در کانال تلگرام
 
ایده گرافیک

سررسید


کلمه ی سررسید در زبان فارسی دارای چندین معنی کاملا متفاوت است. یکی از آنها به فرارسیدن موعد انجام یک کار اشاره می کند. معنی دیگر آن، سالنامه ی چاپ شده است که درواقع این معنی با کلمه ی سررسید هم ریشه است. همچنین کلمه ی سررسید در ادبیات تخصصی معانی ویژه ی خود را دارد. مثلا کلمه سررسید قسط ، سررسید چک و ...
سررسید یا سالنامه به کتاب یا جدولی گفته می شود که حاوی یک تقویم از یک سال می باشد که معمولا همراه با اطلاعاتی بصورت پیوست یک یا چند صفحه ای در ابتدا و انتهای سررسید قرار میگیرد. درواقع سررسید (سالنامه) یک دفترچه ی یادداشت روزانه است که هر صفحه ی آن دارای تاریخ و شرح مناسبت ها و رویدادها می باشد.
سالنامه (سررسید) اکثرا شامل فهرست رویدادها و مناسبت‌هایی است که بنا به تصمیمات و حوادثی درج شده‌اند تا یاد و خاطره حوادث، اتفاقات و یا انسان‌های مهم و نام‌آور را زنده نگه‌دارند. معمولا در سررسیدها به حقایق مختلفی در مورد دستاوردها و رویدادهای گذشته و حال اشاره شده است. در قدیم الایام سررسیدها معمولا شامل اطلاعاتی مربوط به کشاورزی بوده اند اما در سالنامه های مدرن امروزی اغلب به اطلاعات آماری ، مهندسی و عمومی اشاره شده است. سررسید ها هر ساله توسط سازمان ها ، ارگان ها و موسسات مختلف چاپ می شوند. مراکز مختلف چاپ سررسید و سالنامه همیشه اطلاعات مفید ، کمیاب و سرگرم کننده ای را جهت سودمندی بهتر در سالنامه ها قرار می دهند. سررسید ها می توانند شامل موضوعات مختلفی از جمله اقتصادی ، ورزشی ، سیاسی یا اجتماعی و غیره باشند و یا فقط به یک موضوع خاص بپردازند. در سال های اخیر، سررسید ها با عناوین مختلفی به چاپ رسیده اند که می توان به نمونه هایی مانند سررسید های مهندسی، دستیار و سررسید های ورزشی اشاره کرد.
سررسید ها می توانند به خاطر کاربردی بودن و عمر بالای آنها (به مدت یک سال) به عنوان یک محصول تبلیغاتی بسیار سودمند مورد توجه و استفاده قرار گیرند. سررسید را می توان بر اساس عمومی یا اختصاصی بودن ، اطلاعات داخلی، جلد ، صحافی و حتی سایز طبقه بندی کرد.
مقدمه سررسیدها معمولا شامل تصاویری از نوروز ، اشعار و... می باشد و صفحه ای به نام دارنده سالنامه نیز در همان صفحات اولیه درج می شود. صفحات داخلی سررسید در واقع همان صفحات یادداشت روزانه ی دارای تاریخ می باشند .
در صفحات پایانی سررسید می توان اطلاعات مهندسی ، برگه هایی برای یادداشت و تلفن و یا صفحاتی شامل تلفن های ضروری مانند آتش نشانی ، اورژانس و غیره را مشاهده نمود .
معمولاً جلد سررسیدها را از انواع جلدهای سخت و با روکش های مختلف می سازند . که این روکش ها می تواند سلفونی مثل گلاسه با روکش سلفون مات یا براق ، چرم ، ترمو ، گالینگور و... باشد. که بنا به سلیقه و توانایی تولید کننده و مشتریان میتواند از روکش های مختلف دیگری نیز استفاده شود. و همچنین سررسیدها با توجه به نوع صفحات و حتی نوع جلدی که دارند میتوانند صحافی های مختلفی نیز داشته باشند که برای مثال می توان صحافی فنردوبل یا فنر مارپیچ ، ته دوخت و کلاسوری را نام برد.
سایز سررسیدها هم میتواند بنا به نظر تولید کننده دلخواه و متفاوت باشد اما برای کاهش پرتی و ضایعات و همچنین قیمت تمام شده مناسب معمولاً از سایز های استانداردی که درادامه به آنها اشاره شده است استفاده می شود:
1) رحلی : بیشتر برای سررسیدهای مدیریتی استفاده می شود و دارای صفحات یادداشت بیشتری نسبت به سررسیدهای وزیری می باشد . سایز رحلی کمی کوچکتر از سایز استاندارد A4 و تقریباً برابر با سایز 21 در 28.5 سانتیمتر می باشد .
2) وزیری : سایز وزیری که پرمصرف ترین و مناسب ترین سایز نیز می باشد تقریباً سایز B5 یعنی 25 در 17.5 سانتیمتر می باشد که پس از دوربری صحافی 5 میلیمتر تا 1 سانت کوچکتر می شود. کتاب های درسی را نیز معمولاً سایز وزیری درنظر می گیرند.
3) رقعی : سایز رقعی کوچکتر از وزیری و تقریباً برابر با A5 استاندارد و در سایز21 در 14.5 سانتیمتر می باشد
4) پالتویی : این سایز در دو مدل پالتویی بزرگ و پالتویی کوچک تهیه و تولید می شود که بزرگ آن دارای سایز 11.5 در 22.5 سانتیمتر و پالتویی کوچک 11 در 20 سانتیمتر است .
5) جیبی : این سایز برابر با A7 استاندارد می باشد و برابر با 14.5 در 10 سانتیمتر می باشد . البته این سایزها به صورت تقریبی می باشند و بنا به نوع صحافی می توانند کوچکتر یا بزرگتر شوند.
چاپ سررسید اختصاصی : باتوجه به اینکه سررسید به عنوان یک محصول تبلیغاتی موثر می تواند مورد توجه و استفاده قرار گیرد، شرکت ها ، موسسات و سازمان ها از این موقعیت استفاده کرده و با چاپ سررسید های خاص بصورت اختصاصی از وجود یک محصول تبلیغاتی ویژه و موثر بهره میبرند.


تلفن مشاوره ، سفارش و خرید : 09188660617

تلگرام : http://t.me/sar1397


WWW.IIDE.IR
مقالات سررسید و تقویم

سررسید چیست، فرم سررسید، چاپ سررسید، صفحه بندی سررسید

نرم افزار سررسید، سررسید 400، ، فرم بندی سررسید، تقویم لایه باز، طرح سررسید، سررسید 1400، سررسید وزیری

تقویم سال 1400، سررسید سال 1400، سالنامه، صفحه چینی سررسید، صفحه آرایی سررسید، فرم آماده سررسید، برنامه طراحی سررسید

فروش سررسید 1400 ، سررسید تبلیغاتی ، صفحه چینی ، فرم بندی 400، سررسید آنلاین ، تقویم حصیری ، سر رسید ، اطلاعات مهندسی سررسید ، اطلاعات آخر سررسید ، قیمت سررسید 1400، قیمت سررسید ، قیمت طراحی سررسید ، سررسید پالتویی ، لیست قیمت ، سال 1400، سررسید ارزان ، جلد سررسید ، طراحی جلد سررسید
روز شمار 1400 ، تقویم جیبی ، تقویم رومیزی 1400 ، چاپ ، چاپ سررسید ، چاپ تقویم ، سررسید اختصاصی ، طرح اختصاصی ،سررسید اروپایی ، سررسید جمعه جدا ، سررسید یک روزه ، سررسید دو روزه، سررسید خورشیدی

مقالات سررسید
 

طراحی و چاپ سررسید

کانون تبلیغاتی ایده گرافیک


با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

تماس با ما